Granatų sėklų aliejus veido odai

Granatų sėklų aliejus (angl. Punica Granatum Seed Extract), dar vadinamas granatų sėklų ekstraktu, yra augalinės kilmės ingredientas, kuris dėl savo gydomųjų savybių naudojamas jau daugelį amžių. Šio aliejaus, kuris gaunamas iš granato vaisiaus sėklų, sudėtyje yra  daug antioksidantų. Jis pasižymi keliomis naudingomis savybėmis odai, įskaitant senėjimo procesų stabdymą ir bendros odos būklės gerinimą.

Kas yra granatų sėklų aliejus?

Granatų sėklų aliejus yra natūralus ingredientas, gaunamas iš granatų vaisių sėklų. Granatų vaisiai jau daug amžių žinomi ir naudojami dėl savo gydomųjų savybių, o granatų sėklų aliejaus nauda odai patvirtinta naujausiais moksliniais tyrimais.

Granatų sėklų aliejuje yra daug įvairių antioksidantų, įskaitant polifenolius, elago rūgštį ir taninus, kurie padeda apsaugoti odą nuo laisvųjų radikalų daromos žalos. Jame taip pat yra nepakeičiamųjų riebalų rūgščių, kurios padeda maitinti ir drėkinti odą (pavyzdžiui, punikinė rūgštis).

Granatų sėklų aliejaus nauda veido odai

Granatų sėklų aliejaus nauda odai yra keleriopa, t.y.:

Stabdo senėjimo procesus

Granatų sėklų aliejuje gausu antioksidantų, tokių kaip punicalaginas, elaginė rūgštis ir antocianinai, kurie padeda neutralizuoti laisvuosius radikalus, sukeliančius oksidacinį stresą ir pažeidžiančius odos ląsteles. Dėl šios žalos gali atsirasti senėjimo požymių, tokių kaip smulkios linijos ir raukšlės, netolygus odos tonusas ir elastingumo praradimas. Reguliarus produktų, kurių sudėtyje yra granatų sėklų aliejaus, naudojimas gali padėti sumažinti šiuos senėjimo požymius ir pagerinti odos tekstūrą bei tonusą.

Drėkina odą

Granatų sėklų aliejuje gausu nepakeičiamųjų riebalų rūgščių, tokių kaip omega-3 ir omega-6 rūgštys, kurios būtinos sveikai odai palaikyti. Šios riebalų rūgštys padeda drėkinti ir maitinti odą, atkuria jos natūralų drėgmės barjerą ir apsaugo nuo išsausėjimo ir dehidratacijos. Dėl to granatų sėklų aliejus ypač naudingas tiems, kurių oda sausa ar dehidratuota.

Šviesina odą

Granatų sėklų aliejuje gausu vitamino C, kuris yra stipraus antioksidantas, galintis padėti pašviesinti odą ir suvienodinti jos atspalvį. Žinoma, kad vitaminas C slopina melanino gamybą, dėl kurio gali atsirasti tamsios dėmės ir hiperpigmentacija. Reguliarus produktų, kurių sudėtyje yra granatų sėklų aliejaus, naudojimas gali padėti sumažinti šių odos pakitimų atsiradimą ir pašviesinti odą bei padaryti ją skaistesnę.

Malšina uždegimus

Granatų sėklų aliejaus sudėtyje yra tokių junginių, kaip punicalaginas ir elaginė rūgštis, kurie pasižymi priešuždegiminėmis savybėmis. Dėl to granatų sėklų aliejus yra puikus veido odos priežiūros priemonių ingredientas turintiems jautrią ar į aknę linkusią odą, nes gali padėti sumažinti odos paraudimą, uždegimą ir sudirgimą.

Skatina kolageno gamybą

Granatų sėklų aliejuje yra junginių, kurie skatina kolageno gamybą odoje. Kolagenas yra baltymas, suteikiantis odai struktūrą ir elastingumą, o su amžiumi jo gamyba mažėja, todėl odoje atsiranda raukšlių ir ji suglemba. Reguliarus produktų, kurių sudėtyje yra granatų sėklų aliejaus, naudojimas gali padėti padidinti kolageno gamybą ir odos elastingumą, todėl ji atrodys jaunatviškesnė ir stangresnė.

Saugo nuo saulės daromos žalos

Dėl didelės polifenolių koncentracijos granatų sėklų aliejus pasižymi natūraliomis apsaugos nuo saulės savybėmis. Šie antioksidantai gali padėti apsaugoti odą nuo UV spindulių daromos žalos, įskaitant nudegimus saulėje, melanomą ir ankstyvą odos senėjimą. Tačiau reikia žinoti, kad granatų sėklų aliejus neturėtų būti naudojamas kaip apsauginio kremo nuo saulės pakaitalas, nes vien jo apsauginių savybių nepakanka.

Ramina odą

Granatų sėklų aliejus turi raminamąjį poveikį odai, todėl odos priežiūros produktai, kurių sudėtyje yra šio aliejaus, puikiai tinka tiems, kurių oda yra jautri arba reaktyvi. Jis gali padėti sumažinti odos paraudimą, uždegimą ir sudirgimą bei pagedinti bendrą odos būklę.

Padeda išvalyti poras

Granatų sėklų aliejus pasižymi sutraukiančiomis savybėmis, o tai reiškia, kad jis gali padėti sumažinti odos poras ir padidinti jos stangrumą. Šis aliejus veiksmingai padeda išvalyti poras, todėl išsiplėtusios poros susitraukia, mažėja odos iššutimai. Reguliariai naudojant produktus, kurių sudėtyje yra granatų sėklų aliejaus, oda tampa švaresnė ir lygesnė.

Gerina odos tekstūrą

Reguliarus produktų, kurių sudėtyje yra granatų sėklų aliejaus, naudojimas gali padėti pagerinti bendrą odos tekstūrą. Jo drėkinamosios ir šveičiamosios savybės gali padėti išlyginti nelygias odos vietas, patobulinti odos paviršių ir suteikti odai švelnumo ir elastingumo.

Kovoja su akne

Granatų sėklų aliejus pasižymi antibakterinėmis savybėmis, kurios gali padėti naikinti spuogus sukeliančias bakterijas. Propionibacterium acnes yra bakterijų, kurios dauginasi ant odos ir gali sukelti spuogus, rūšis. Granatų sėklų aliejuje yra junginių, padedančių slopinti šios bakterijos dauginimąsi ir išvengti spuogų susidarymo.

Reguliuoja sebumo gamybą

Sebumas yra riebalinių liaukų gaminamas mišinys, kuris gali užkimšti poras ir skatinti aknę. Subalansuodamas odos riebalų gamybą, granatų sėklų aliejus apsaugo odą nuo spuogų ir jų sukeliamų pažeidimų.

Kaip naudoti granatų sėklų aliejų

Granatų sėklų aliejus gali būti naudojamas įvairiais būdais, kad būtų naudingas odai. Jo galima rasti daugelyje odos priežiūros produktų, įskaitant odos valiklius, tonikus, serumus ir drėkinamuosius kremus. Naudodami produktus, kurių sudėtyje yra granatų sėklų aliejaus, būtinai laikykitės gamintojo pateiktų instrukcijų.

Į savo kasdienę veido odos priežiūrą galite įtraukti odos senėjimą stabdantį skvalano aliejinį serumą su bakučioliu, vitaminais C ir E, ispaninių šalavijų sėklų, avokadų, erškėčių vaisių, aviečių sėklų, argano vaisių kauliukų, granatų sėklų ir makadamijos riešutų aliejais, linoleno rūgštimi ir bisabololiu. Jis skatina kolageno gamybą, mažina pigmentaciją ir šviesina veido odą, kartu užkirsdamas kelią odos senėjimo požymių atsiradimui. Šis skvalano aliejinis serumas taip pat mažina raukšles, didina odos elastingumą ir tekstūrą, minkština odą ir saugo nuo žalingo aplinkos poveikio.

Gryną granatų sėklų aliejų taip pat galima naudoti kaip veido aliejų arba serumą. Tiesiog užlašinkite kelis lašus aliejaus ant švarios, sausos odos ir švelniai įmasažuokite. Galite jį naudoti atskirai arba prieš naudodami įprastą drėkinamąjį kremą, kad oda būtų papildomai sudrėkinta.

Granatų sėklų aliejaus šalutinis poveikis

Granatų sėklų aliejus paprastai laikomas saugiu odai. Tačiau kai kurie žmonės gali būti jautrūs tam tikroms aliejaus sudedamosioms dalims, pavyzdžiui, taninams ar elaginei rūgščiai. Jei pavartoję produkto, kurio sudėtyje yra granatų sėklų aliejaus, pajutote paraudimą, niežulį ar sudirginimą, nutraukite naudojimą ir kreipkitės į sveikatos priežiūros specialistą.

Taip pat svarbu atkreipti dėmesį, kad nors granatų sėklų aliejus yra saugus išoriniam naudojimui, jo negalima nuryti. Jei kyla abejonių dėl granatų sėklų aliejaus ar bet kurio kito odos priežiūros ingrediento naudojimo, rekomenduojama pasitarti su sveikatos priežiūros specialistu arba dermatologu.

Pabaigai

Granatų sėklų aliejus yra natūralus ingredientas, turintis didžiulę naudą veido odai. Jame gausu antioksidantų, nepakeičiamųjų riebalų rūgščių ir vitamino C, todėl jis yra veiksmingas senėjimą stabdantis, drėkinantis, odą skaistinantis ir priešuždegiminis veido odos priežiūrai skirtų priemonių ingredientas. Granatų sėklų aliejų galima naudoti odos priežiūros produktų sudėtyje arba atskirai, kaip veido aliejų ar serumą. Taigi, granatų sėklų aliejaus įtraukimas į odos priežiūrą gali padėti pagerinti odos sveikatą ir išvaizdą.